בסיורים בשרונה נצא בעקבות הטמפלרים, קבוצה נוצרית-משיחית מויטנברג בגרמניה וניסיונם לבנות חברה אוטופית בארץ הקודש בשלהי המאה ה19. נתבונן בבתים של בעלי המלאכה השונים, כגון: הנפח- גראצה ויצרן הנקניקים- גרצינגר.

במהלך הסיור המודרך בשרונה נראה את השכלולים הטכנולוגיים שהביאו כמו שבשבת הרוח ששאבה מים לבתים לראשונה בארץ ואת בית הבד המכני, שכמותו יש רק שניים בעולם ושכל מכונותיו עדיין עובדות(!).

אם יתאפשר במהלך הסיור המודרך בשרונה אף נרד למנהרה התת קרקעית החצובה בסלע ומובילה למרתפי היין של היקב. הטמפלרים הביאו איתם גם את תרבות הפנאי שהייתה מקובלת בגרמניה. נראה את רחבת הריקודים של קפה גינטר, את הפאב של קיבלר והיכן היו משחקים ב'קיגל-באן' (באולינג).

סיפורים מרתקים מכל התקופות: מהיותם כת דתית אדוקה ועד הצטרפותם למפלגה הנאצית, הגירוש ע"י הבריטים במלחמת העולם השנייה והקמת הקריה.

מדוע נסגר בית הספר לנביאים? כיצד פתרו את בעיית הגניבות? מה רס"רים הכי אוהבים? היכן הוחבא אוצר הזהב? מה הייתה מטרתם המשותפת של סוחרת הגרוטאות שושנה ואביו של בוז'י הרצוג? מה היו מילותיו האחרונות של ראש התנועה הנאצית בפלשתינה? מי אחראי על הפרות בתל אביב?