אופי הסיור

מה ההבדל בין סוגי הסיורים השונים?

אנו מציעים שלושה סוגי סיורים: סיורי שחקן: סיורים קומיים ותיאטרליים. מסע היסטורי בשילוב גילום דמויות, קטעי משחק ושיתוף הקהל, סיורי טעימות: סיורי אוכל וקולינריה בשווקים המחברים סיפורים, תבשילים, תבלינים, טיפוסים ועדות מהווי ותולדות השוק. במהלך הסיור נטעם בין 5-6 טעימות איכותיות השקולות לארוחה קלה. סיורי נושא: סיורים הפוסעים בעקבות דמות מפורסמת, סיפור ביוגראפי אישי או חוקרים נושא או איזור מיוחד בעיר. בכל אחד מסוגי הסיורים יש מסלולים רבים לבחירתכם. לכל סיור יש אופי ותוכן שונה.

במה שונים סיוריי התרבוש מסיור רגיל?

אנו הולכים בעקבות מה שמעניין אותנו. בתור מטיילים בעצמנו אנו יודעים כי לעיתים סיורים מודרכים עלולים להיות מעט שבלונים ולכן הלכנו בעקבות מה שאנחנו אוהבים. בתקווה שהסקרנות, התשוקה והאהבה לקסם שמצאנו תמצא חן גם בעינכם. צוות התרבוש מורכב מקומיקאים מעולים ומדריכים מצוינים שיודעים לקחת אתכם לחוויה מעשירה ומהנה.
דרך נוספת בה תוכלו להעשיר את הסיור היא לפגוש, במהלך הסיור, שחקן המגלם דמות היסטורית, בתלבושת תקופתית אשר פונה לקהל המטיילים במונולוג קומי המבוסס על עובדות היסטוריות.

האם הסיור רגלי או ברכב?

הסיורים הינם רגליים, אך ניתן לקיים סיור ברכב בתוספת תשלום.

 

למי הסיור מתאים?

למי מיועדים הסיורים?

אנו עורכים סיורים יותר מעשרים שנה לקבוצות מכל גווני החברה וסוגי האוכלוסייה ולכל הגילאים ונדע להתאים את עצמנו אליכם. כאשר אתם יוצרים איתנו קשר ספרו לנו עליכם ואנו נמצא לכם את סוג הסיור, המסלול והמדריך המתאים ביותר.

האם הסיור מתאים גם לקשישים/ מתקשים בהליכה/ מרותקים לכסא גלגלים?

כן. מסלול ממוצע הוא באורך כ2.5 קילומטר. בכל המסלולים קצב ההליכה הוא קצב מתון וישנן תחנות עצירה במהלך הסיור. ישנם גם מסלולים המתאימים יותר למתקשים בהליכה ואף מסלולים המתאימים לכיסאות גלגלים. בכל מקרה של קושי צפוי, כדאי להתייעץ מראש עימנו על מנת שנאפשר סיור קל וזורם לכולם.

האם הסיור מתאים לילדים, נוער ולמשפחות?

כן. לקבוצות בהם יש הרבה ילדים מומלץ בדרך כלל לקחת את אחד מסיורי השחקן. כאשר מדובר במשפחה אנו פונים לכל הגילאים ומדלגים בין רמות הבנה ועניין שונות. הבסיס הוא שכולם אוהבים לצחוק ולחוות חוויות ואז ניתן גם להעמיק בידע מבלי לגרום לילדים לאבד עניין. שתפו אותנו במספר הילדים והגילאים השונים כדי שנוכל לבנות סיור המתאים לכולם. אנו עורכים הרבה סיורים לבתי ספר,
ושמים את הדגש על הדברים שמעניינים את שכבת הגיל המסוימת. ככול ששכבת הגיל צעירה יותר הסיור יהיה פשוט יותר מבחינה תוכן ויהיה יותר דגש על החוויה התיאטרלית והמצחיקה.
סיור שמתאים מאוד לילדים הוא הסיור של "מחפשים את המטמון" ביפו העתיקה. סיור הכולל ניווט בסמטאות, משימות, חידות, פתקים מוטמנים ומפת אוצר.

 

האם הסיור מתאים לנכים/ אנשים בעלי מוגבלות מסוימת?

כן. יש לנו ניסיון רב עם קבוצות מיוחדות כגון חרשים, עיוורים, מוגבלים שכלית, פגועי נפש ועוד. ביחד איתכם נמצא את המסלול והמדריך המתאימים לקבוצה המסוימת ונדע להנגיש את דרך ההדרכה להנאה מובטחת.

האם הסיור מתאים לערבים, עולים חדשים ומגזרים שונים?

בוודאי. אנחנו אוהבים את כולם ומספרים את הסיפור ההיסטורי בכבוד ובהומור. מטרתנו שכולם ירגישו חלק מהסיפור ולא חס וחלילה יחושו מודרים או מנוכרים. אנו נהנים הנאה כפולה ומכופלת כאשר אנשים ממוצא, אמונה או תרבות שונים צוחקים ומתרגשים ביחד.

האם הסיור מתאים לדתיים?

בוודאי. הסיורים עשויים בטעם טוב. עשינו סיורים לחרדים ולכל סוגי הכיפות. בסיורים המתקיימים בשבת- אין הפעלה של מיקרופון או כל חילול שבת אחר.

אני אדם אחד/ אנחנו זוג/ משפחה/ קבוצה קטנה. האם אפשר להצטרף לסיור קיים?

בוודאי. מועדי הסיור מתפרסמים בדף סיורים פתוחים באתר. להצטרפות אנא צרו קשר בטלפון או במייל.

למי עשיתם סיורים לאחרונה?

אנו מקיימים עשרות סיורים מדי חודש בחודשו מעל ל20 שנה. בין לקוחותינו אלפי חברות פרטיות וציבוריות, ארגונים גדולים וקטנים, עמותות ואנשים פרטיים. אם אתם שייכים לארגון גדול קרוב לודאי שערכנו סיור גם למחלקה או אגף אצלכם. תוכלו להתרשם מחלק קטן מלקוחותינו  בדף באתר.

האם ניתן לקבל המלצות עליכם?

תוכלו להתרשם מאוסף תודות שקיבלנו במייל ובווטצאפ. אם תרצו נוכל להעביר לכם שמות וטלפונים של אחראי קבוצות שסיירו איתנו לאחרונה.

מסלולים

היכן מתקיימים הסיורים?

ההתמחות שלנו היא אזור תל אביב- יפו, עם יותר מעשרים וחמישה מסלולים שונים.  בנוסף אנו מקיימים גם סיורים בירושלים ואזורים נוספים.

האם הסיור כולל כניסה לתוך אתרים מסוימים?

בחלק מהמסלולים כן. אך לא נכנסים לאתרים בתשלום.

האם ניתן לשלב מספר סיורים/ מסלולים?

אם תרצו נוכל לחבר עבורכם מסלול משולב שהוא חיבור של כמה מסלולים קרובים. אם אתם מעוניינים במסלולים רחוקים זה מזה, ניתן לתאם הסעה שתיקח את המטיילים ממתחם למתחם.   

היכן נפגשים? היכן הסיור מסתיים?

לכל מסלול נקודת מפגש וסיום שונה. בתחתית של כל דף סיורים באתר יש קישור לנקודת המפגש למסלול. שימו לב כי נקודת המפגש המופיעה באתר יכולה להשתנות בהתאם לרצון המדריך או הקבוצה או לתנאים בשטח. אם תרצו נוכל אולי לשנות את נקודת המפגש כדי שנפגש במקום נוח לכם. בזמן הזמנת הסיור ניידע אתכם בנקודת המפגש והסיום העדכנית.

האם הסיור הוא מעגלי?

לא, אך המרחק לנקודת ההתחלה בדרך כלל אינו רב. אם תרצו המדריך ינחה או יוביל אתכם לנקודת ההתחלה. 

איפה חונים?

אפשרויות החניה בעיר משתנות בהתאם לשעת הסיור ועבודות תשתית שונות. נשמח לייעץ לכם לגבי מקומות חניה אפשריים. 

איזה אתרים נראה בכל סיור?

בכל דף סיור באתר יש מפה ומקרא עם מסלול הטיול. אם תרצו נוכל לשלוח לכם פירוט מפורט יותר במייל. המסלול הוא דינמי ועשוי להשתנות בהתאם להחלטת המדריך עקב התנאים בשטח, אילוצי זמן, רצון להעשיר את הסיור בתוכן נוסף או לבקשת הקבוצה.

זמן

כמה זמן נמשך הסיור?

כשעה וחצי- שעתיים. ניתן להאריך או לקצר את משך הסיור. אפשר גם להזמין סיור לחצי יום, יום שלם או יותר.

מהי השעה המומלצת?

בשיא הקיץ רצוי להימנע מהשעות החמות: 11:00-16:00.

באיזה ימים ושעות מתקיימים הסיורים? האם ישנם מועדים קבועים לסיור?

סיור מוזמן/ פרטי/ לקבוצות- בכל יום ושעה לבחירתכם. ביום ובלילה. 24/7.

סיור פתוח לקהל הרחב -מועדי הסיור מתפרסמים בדף סיורים פתוחים באתר ובדף הפייסבוק.

סיורים אלה מתקיימים בעיקר בסופי שבוע (חמישי בערב, ושישי ושבת בבוקר), בחגים ובחול המועד.

הזמנת/ ביטול סיור

איך מזמינים סיור?

יש סיורים פתוחים, במועדים קבועים, שאליהם ניתן לקנות כרטיס ולהצטרף. וניתן להזמין סיור פרטי עבורכם לכל מסלול ובכל יום ושעה שתבחרו. ההזמנה בטלפון או במייל

איך מבטלים סיור?

ניתן לבטל הזמנת סיור בהודעה טלפונית עד 72 שעות לפני התאריך המוזמן ללא כל עלות. במקרה של ביטול, או שינוי, במועד מאוחר יותר, לא ניתן לבטל, אך ניתן לדחות את הסיור למועד אחר הנוח לכם ובתיאום עימנו, לחצי השנה הקרובה.

מה קורה אם יורד גשם?

במקרה של גשם תמיד ניתן לדחות את הסיור (גם ברגע האחרון) לתאריך אחר. במידה והקבוצה מעוניינת והמדריך פנוי, ניתן לשנות את שעת תחילת הסיור (בתקווה שבינתיים יתבהר). במקרה של טפטוף קל אפשר לערוך סיור עם מטריות, באווירה מיוחדת. לעיתים ניתן להזמין מראש ביקור במבנה מקורה בתשלום (כגון מוזיאון, גלריה או מרכז מבקרים) במהלך הסיור, וכך להבטיח לנו מראש מקום חם ונעים.  מקום כזה יכול לאפשר לנו לשמוע חלק מהסיפורים בישיבה, בפורמט של הרצאה, עם שתייה חמה.    

מחירים

כמה עולה להזמין סיור לקבוצה?

המחיר משתנה בהתאם לסוג הסיור ומספר המשתתפים. להצעת מחיר אנא צרו קשר בטלפון או במייל.

כמה עולה להצטרף לסיור?

כרטיס לסיור פתוח לקהל הרחב עולה 85 ₪ למשתתף (ילדים מתחת לגיל 10- ללא תשלום)

איך משלמים?

בכרטיס אשראי, בצ'ק, בהעברה בנקאית או במזומן, לבחירתכם.

מספר משתתפים

מה מספר המשתתפים המינימאלי/ מקסימאלי?

אנו מקיימים את הסיור גם לאדם בודד או לזוג ולקבוצות של עד 50 משתתפים (תלוי בסוג הקבוצה). קבוצות גדולות אפשר לחלק לכמה מדריכים ולקיימם במקביל.

שפות

באיזה שפות הסיור מתקיים?

כל הסיורים מתקיימים בשפות עברית או אנגלית.  את רובם, מלבד סיורי השחקן, אפשר לקיים גם בשפות נוספות: גרמנית, צרפתית, ספרדית, רוסית, סינית, ערבית ועוד.

אוכל/ מסעדה/ארוחה

האם אפשר לארגן ארוחה/ מסעדה בתום/ תחילת הסיור?

נשמח להמליץ לכם או להזמין לכם מסעדה לפי תקציבכם וטעמכם.
אם תרצו נוכל לשלב בסיור חלוקת כיבוד או משקאות קרים או חמים.

שאלות נוספות

מי יהיה המדריך שלנו?

התרבוש מונה צוות של שחקנים ומדריכים. בהזמנת העבודה תקבלו את שם המדריך/שחקן ואת הטלפון הנייד שלו.

האם ניתן לשלב עוד פעילויות לפני/ אחריי הסיור?

נשמח לעזור לכם לבנות חצי יום או יום שלם של פעילות. נוכל להמליץ לכם על סדנאות מעניינות, שווקים לשוטט בהם, מוזיאונים לבקר בהם ולידע אתכם גם על אירועים מיוחדים המתקיימים בעיר בתאריך ביקורכם כגון הופעות ופסטיבלים.

הנהלת חשבונות

מהם אמצעי ותנאי התשלום?

ניתן לשלם באמצעות: מזומן, צ'ק, העברה בנקאית ובכרטיס אשראי.

מועד התשלום-

לקוחות פרטיים- עד 24 שעות לפני מועד הסיור.

חברות ואירגונים– (אלא אם נקבע אחרת) לא יאוחר משבוע אחרי הסיור.

האם ניתן לקבל אישור ניהול ספרים, פטור מלא מניכוי מס במקור, אישור בנק על מספר חשבון?

אישור ניהול ספרים/ פטור מניכוי מס במקור נשלחים באופן אוטומטי עם החשבונית. ישלחו בפקס או במייל על פי דרישה.